-->

شهید مهدی نواب در تست‌های موشکی جهادخودکفایی

    •••••  ﺳﻪشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۱۲۰۳   

 

فعالیت‌های موشکی در جهادخودکفایی به علت اینکه خیلی حساس بود و به فیلمبرداری احتیاج داشت، به یک فیلمبردار حرفه‌ای هم نیاز داشت. در این میان مهدی نواب کم کم به یک فیلمبردار حرفه‌ای تبدیل شد.

به گزارش محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت به نقل از تسنیم، «شهید مهدی نواب» در پانزدهم شهریور سال 1346 در محله سرچشمه تهران متولد شد. در سنین نوجوانی به جبهه رفت و در سال 65 وارد سپاه پاسداران شد. زندگی شغلی او سرشار از فراز و نشیب‌های یک کار جهادی و طاقت‌فرسا بود. او سال‌ها در پادگان شهید مدرس و در جهاد خودکفایی کنار دیگر همکارانش به تحقیقات موشکی مشغول بود. شهید مهدی نواب مشاور و مسئول آزمایشگاه پژوهشکده و تست سوخت پادگان شهید مدرس، مسئول سمعی بصری جهاد خودکفایی و مسئول کوهنوردی بود. و در نهایت در 21 آبان 90 با انفجاری که در این پادگان صورت گرفت نامش کنار 38 نفر دیگر در زمره شهدای اقتدار جای گرفت.
فعالیت‌های موشکی در جهادخودکفایی به علت اینکه خیلی حساس بود و به فیلمبرداری احتیاج داشت، به یک فیلمبردار حرفه‌ای هم نیاز داشت. در این میان مهدی نواب که قدم به قدم همراه سردار شهید حسن طهرانی مقدم و شهید محمد سلگی بود کم کم به یک فیلمبردار حرفه‌ای تبدیل شد که با 20 نوع دوربین حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای کار می‌کرد. دفتر سمعی و بصری را نیز همینطور افتتاح کرد و اینگونه مسئول دفتر سمعی و بصری جهاد خودکفایی شد. فیلم‌هایش به قدری با کیفیت بود که در مانورها صداو سیما فیلم‌های او را برای پخش می‌گرفت. چون کار ایشان موشکی بود در زمان فیلمبرداری هیچگونه ترسی نداشت و با کیفیت تصویر می‌گرفت.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   شهادت   سپاه پاسداران   جهاد خودکفایی      
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر