-->

دو ناو رزمی روسیه در بندر انزلی پهلو گرفتند

    •••••  دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۱۴۵۲   

 

ناوگروه نیروی دریایی فدراسیون روسیه متشکل از دو فروند ناو رزمی در اسکله منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بندر انزلی) پهلو گرفتند.
به گزارش محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی ارتش، در راستای تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و روسیه و همچنین توسعه تعاملات دریایی، ناوگروه نیروی دریایی فدراسیون روسیه متشکل از ناوهای رزمی «ولگادونسک» و «ماخاچ قلعه» پس از ورود به آبهای سرزمینی کشورمان در اسکله منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بندر انزلی) پهلو گرفت.

این ناوگروه به مدت ۳ روز میهمان ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی ارتش خواهد بود که طی آن برنامه های متنوعی اعم از دیدار با فرمانده ناوگان شمال نداجا، تمرین مشترک دریایی، بازدید از یگان های شناور نیروی دریایی ارتش و همچنین بازدید مسئولان منطقه چهارم این نیرو از ناوهای روسی پیش بینی شده است.

این سومین حضور ناوگروه های روسی در جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این و در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۹۳ ناوگروه های این کشور با هدف ارتقاء روابط دوستانه به ایران سفر کرده بودند.

یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در تیر ماه سال ۱۳۹۲ با اعزام به آب های سرزمینی کشور روسیه در بندر آستراخان این کشور پهلو گرفت.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   نیروی دریایی   روسیه        
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر