-->

توقیف هفته‌ نامه ۹ دی‌

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۸۰۰   

 

جلسه دوشنبه 27بهمن1393 هیأت نظارت بر مطبوعات با حضور تمام اعضا به حوزه نظارتی اختصاص یافت.
 در این جلسه گزارش‌های دبیرخانه هیأت درباره مطالب 12 رسانه اعم از نشریه، خبرگزار‌ی‌ و سایت‌ خبری بررسی و ضمن تذکر به دو رسانه درباره نشریه 9 دی به شرح زیر تصمیم‌گیری شد.
هفته نامه 9 دی به مدیر مسئولی حجه الاسلام حمید رسایی در مطلبی نوشته است :  " ... اما علاوه بر نقش‌آفرینی علی‌اکبر ولایتی برای ریاست جمهوری بدل آقای رفسنجانی، وی در ماجرای قطعنامه 598 هم در راستای سیاست آقای رفسنجانی و به سازش کشاندن امام و رزمندگان و تحمیل جام زهر به ایشان فعال بود... " .
در مطلبی دیگر نیز نوشته است: " هر قدم ظریف، صد کیلوگرم ذخیره اورانیوم را نابود کرد. "
همچنین در مطلبی دیگر نوشته است: " زمانی که وزرایی با ثروت‌های چند صد میلیارد تومانی در دولت روحانی مشغول به کار شدند و فردی چون بیژن زنگنه که پرونده‌های مفاسد رسواکننده کرسنت و استات اویل به دوره وزارت او در دولت خاتمی بر می‌گردد، دوباره به سطح وزارت رسید، می‌شد حدس زد که بار دیگر دوره رونق مفاسد اقتصادی رسیده است..." .
مطلب اول شائبه اهانت به امام راحل (ره) دارد. همچنین مطلب دوم، مغایر سیاست‌های هسته‌ای نظام در حوزه هسته‌ای و مصداق بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات تشخیص داده شد.
مطلب سوم نیز مصداق بندهای 8 و 11 ماده 6 قانون مطبوعات و سیاه‌نمایی شناخته شد و مقرر گردید به دلیل انتشار این مطالب و مطالب مشابه و همچنین بی‌توجهی به شش تذکر هیأت در یکسال گذشته، این نشریه، توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شود.
یادآور می‌شود مطابق تبصره 2 ماده 6 قانون مطبوعات، اصرار بر تخلف به لغو پروانه منجر می‌شود.

ا.ا

 


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   توقیف   روزنامه   نهم دی   هفته نامه    
 
پیامهای بازدید کنندگان
  ناشناس
  ﺳﻪشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۸
  واقعا بعضی ها موضوعی بنام منافع ملی براشون هیچ مفهومی نداره.وقتی ظریف رو که به دستور و تایید رهبری داره پیش میره محکوم به وطن فروشی میکنند باید فاتحه خیلی چیزها رو خوند

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر