-->

نیروهای ارتش سوریه حمله به الفوعه و کفریا را خنثی کردند

    •••••  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۳۹۲   

 

کمیته های مردمی دفاع از شهرک های الفوعه و کفریا در ریف شمالی شهر ادلب سوریه حمله گسترده عناصر تروریست را خنثی و یک تانک را منهدم و ۱۰ نفر از این تروریستها را کشتند.

به گزارش محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت به نقل از پایگاه خبری العهد، کمیته‌های مردمی دفاع از شهرکهای الفوعه و کفریا در ریف شمالی شهر ادلب که در محاصره گروههای تروریستی قرار داد، توانستند حمله جدید عناصر مسلح گروه موسوم به جیش الفتح را خنثی کنند.
عناصر این گروه از محور الصواغیه – الکهرباء در جنوب شرقی شهرک الفوعه حمله کردند که نیروهای کمیته های مردمی آن را خنثی کردند و مانع هرگونه پیشروی تروریستها شدند.
در این عملیات یک دستگاه تانک عناصر مسلح منهدم شد. 10 فرد مسلح نیز در این عملیات کشته و تعداد دیگری زخمی شدند.
نیروهای کمیته های مردمی همچنین خمپاره اندازهای عناصر مسلح در اطراف شهرک های الفوعه و کفریا را با راکت هدف قرار دادند.
این حمله عناصر مسلح همزمان با اقدام آنها در گلوله باران پراکنده و گسترده شهرک های الفوعه و کفریا بود که به زخمی شدن دو غیرنظامی منجر شد.
حلقه محاصره زبدانی تنگ‌تر شد
ارتش سوریه و نیروهای حزب الله بخش‌های دیگری از شهر زبدانی را بعد از درگیری با گروه‌های تروریستی آزاد کردند و بدین ترتیب حلقه محاصره باقیمانده تروریست‌ها در این شهر تنگ‌تر شد.
به گزارش شبکه العالم، نیروهای ارتش سوریه و مبارزان حزب الله لبنان مسجد آل البیت (ع) و خیابان العضیمه و مناطق پیرامون آن را در زبدانی از دست تروریست ها آزاد کردند و به میدان السیلان نزدیک تر شدند.
این نیروها همزمان کنترل مناطق اطراف مسجد الرحمه در منطقه النابوع در شمال شهر را نیز به دست گرفتند که این پیشرویها باعث سردرگمی در صفوف تروریستها شده است.
جنگ داخلی تروریستها در جنوب سوریه
دهها نفر از عناصر مسلح در جنگ‌های داخلی میان دو گروه تروریستی داعش و اجنادُ الشام در منطقه القدم در جنوب سوریه کشته شدند.
جنگ داخلی گروههای مسلح با یکدیگر در منطقه القدم نزدیک به منطقه حجر الاسود در جنوب دمشق ادامه دارد.
برخی منابع آگاه تاکید کردند که درگیریهای شدید میان گروه تروریستی داعش و گروه اجناد الشام و برخی گردانهای افراطی دیگر صورت گرفت که به کشته شدن دهها نفر از عناصر مسلح دو طرف انجامید.
هلاکت بزرگترین فرمانده گروه اجناد الشام
خبرهای تایید شده حاکی است که بشار فضو بزرگترین فرمانده گروه اجنام الشام در جریان این درگیریها در منطقه القدم کشته شده است.
بنا برآنچه در شبکه های اجتماعی منتشر شده، عناصر مسلح جیش الاسلام نیز به مواضع داعش در منطقه الزین در حجر الاسود در جنوب دمشق حمله کردند و دست کم 22 نفر از عناصر داعش را به هلاکت رساندند.
عناصر مسلح از زمانی که نیروهای ارتش سوریه برای اخراج آنها از منطقه غوطه شرقی تلاش کردند، از منطقه حجر الاسود به عنوان پایگاهی برای حمله به دمشق استفاده می‌کنند.
در سایه درگیری میان گروههای مسلح که با یکدیگر در جنوب دمشق در حال جنگ هستند، برخی منابع نظامی سوریه تاکید کردند که نیروهای ارتش با دقت تمام روند حوادث را دنبال می کنند و نسبت به هرگونه تحرک تروریست ها در مناطق دیگر هوشیار و آگاه هستند.
اعدام یک سرکرده "جیش الامه" در غوطه شرقی
گروه تروریستی "جیش الاسلام" در منطقه غوطه شرقی شهر دمشق یک سرکرده گروه مسلح جیش الامه را اعدام کرد.
گروه تروریستی جیش الاسلام در منطقه غوطه شرقی شهر دمشق یک سرکرده گروه مسلح جیش الامه ملقب به ابو علی خبیه را اعدام کرد. این فرد در رسانه‌ها به این دلیل مشهور شده بود که چندبار خبر دروغی را مبنی بر "کشته شدن" بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد.
به گفته برخی فعالان، گروه جیش الاسلام شمار دیگری از سران گروه جیش الامه را نیز به همراه ابو علی خیبه اعدام کرد. اینها به اتهام هماهنگی با گروه داعش و تجارت مواد مخدر اعدام شدند.
برخی منابع گروه جیش الاسلام گفتند که دادگاه شرعی این گروه سران گروه جیش الامه را به فساد در زمین و برخی دیگر از آنها را به پیوستن به گروه مسلح جیش الوفاء متهم کردند.
گروه جیش الاسلام ابو علی خیبه را آغاز سال جاری میلادی به همراه شماری از سران جیش الامه به دام انداخت. زهران علوش سرکرده گروه جیش الاسلام در آن زمان این اقدام را "عملیات پاکسازی سرزمین از پلیدی فساد" نامیده بود.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   سوریه   داعش   تحولات منطقه      
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر