-->

«میدان جهنم» در الرقه از چنگال داعش آزاد شد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۷۳۹   

 

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از «اسکای‌نیوز»، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، روز گذشته اعلام کردند که میدانی در الرقه را، که داعش عملیات اعدام میدانی و سر بریدن را در آنجا اجرا می‌کرد آزاد کرده‌اند.این نیروها در بیانیه‌ای اعلام کردند که در جریان عملیات الرقه، میدان «النعیم» را به‌شکل کامل آزاد کرده‌اند. ساکنان محلی از این میدان به‌عنوان «میدان جهنم» یاد می‌کنند.


عملیات آزادسازی این میدان در پی درگیری‌های مستمری صورت گرفت که از روز یکشنبه در نزدیکی میدانی واقع در شرق باشگاه ورزشی «البلدی» در این شهر، که همچنان در اشغال تروریست‌هاست، جریان داشت.گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان) اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی داعش از اطراف میدان النعیم عقب‌نشینی کرده‌اند ولی «نیروهای دموکراتیک سوریه» به‌دلیل مین‌های کارگذاشته‌شده نتوانسته‌اند کنترل کامل این منطقه را به دست بگیرند.


پیشتر کاروانی از عناصر محلی داعش و خانواده‌های آنها الرقه را به‌عنوان بخشی از یک برنامه توافق‌شده ترک کردند. در حالی که طبق اعلام «نیروهای دموکراتیک سوریه»، هیچ‌کدام از عناصر خارجی داعش اجازه نیافتند شهر را ترک کنند.با این حال، تلویزیون «بی‌بی‌سی» از آزادسازی کامل الرقه، که زمانی پایتخت گروه داعش بود، خبر داده و اعلام کرده است که «نیروهای دموکراتیک سوریه» به‌زودی بیانیه‌ای رسمی دراین‌باره صادر خواهند کرد.


«نیروهای دموکراتیک سوریه»، که ائتلافی از شبه‌نظامیان کُرد و عرب است، تحت حمایت نظامی ائتلاف آمریکایی از حدود تقریباً 4 ماه پیش این شهر را محاصره کرده‌اند.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   محفل پیشکسوتان          
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر