-->

شورای نگهبان پیشنهادات را می‌پذیرد اما باج‌خواهی را خیر

    •••••  شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۵۶   

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز (شنبه) در ابتدای نشست خبری خود از نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان رونمایی کرد.

کدخدایی در ابتدای نشست خبری خود طی سخنانی اظهار داشت: لازم است سالروز تشکیل شورای نگهبان را تبریک بگویم و در این راستا نیز امروز گزارشی کوتاه از عملکرد این شورا ارائه خواهم کرد.

وی ادامه داد: در مجموع ۸ مصوبه از سوی دولت و مجلس به دست ما رسیده است که عدم مغایرت آنها با شرع و مقدس اعلام شد.

کدخدایی بیان داشت: طرح اصلاح مواد یک و 10 قانون نحوه فعالیت احزاب هنوز ابهاماتی وجود دارد که اعضای شورای نگهبان اعلام کردند پس از رفع ابهام در خصوص آن نظر خواهند داد.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه درباره ادعای حذف گزارش تفصیلی شورای نگهبان درباره انتخابات 88 از سایت این شورا، عنوان کرد: به نظر من اینها ادعاهای مضحکی است که اصلا قابل پاسخ نیست.

وی در این رابطه افزود: حرف زیاد می‌زنند اما همه آنها را که نباید پاسخ داد. همان اطلاعیه شورای نگهبان در این خصوص کفایت می‌کند.اگر آقایان مدرکی دارند ارائه کنند بررسی می‌کنیم.

کدخدایی در همین راستا اضافه کرد: ادعای مزخرفی که مطرح شده بدتر از فیلمی است که بخواهند برای ما بسازند.

وی در پاسخ به سوالی درباره الکترونیکی شدن انتخابات و ادعاهایی مبنی بر حضور کمرنگ مردم گفت: اگر بگوییم انتخابات الکترونیکی باشد، یک چیز می‌گویند، بگوییم نباشد چیز دیگری مطرح می‌کنند. اسفندماه سال جاری در انتخابات مردم پاسخ محکمی به این یاوه گویی ها خواهند داد و همین‌جا بنده و به همراه شما رسانه‌ای‌ها آمارهای خوبی را در این خصوص اعلام می‌کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره خرید رای معتادین، تصریح کرد: این موارد را بررسی می‌کنیم. قطعا خرید و فروش رای جرم است و قوه قضاییه بررسی می‌کند.

کدخدایی درباره معرفی نامزدهای عضویت در شورای نگهبان هم گفت: انتخاب اعضای شورای نگهبان با نظر قوه است و بر اساس اختیار ما صورت نمی‌گیرد و نهایتا نمایندگان آنها را انتخاب می‌کنند.

* در احراز صلاحیت‌ها، مفاسد اقتصادی، اخلاقی و خلاف منافع ملی بررسی می‌شود

وی درباره ملاک ارزیابی صلاحیت‌های کاندیداها در انتخابات اعلام کرد که مفاسد اقتصادی، اخلاقی و خلاف منافع ملی از جمله مواردی است مدنظر ما است که در انتخابات بررسی می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر شکایت از محمود صادقی و حضور کدخدایی در فراکسیون امید گفت: ما شکایت از وی کردیم و گفتیم اگر مدارکی دارید ارائه کنید. اینکه در رسانه ها اعلام کرده معلوم است مقصود دیگری دارد، سه سال از طرح ادعای او می‌گذرد اما تاکنون هیچ مستنداتی ارائه نشده است.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   محفل پیشکسوتان          
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر