-->

می توانیم مراکز حساس صهیونیستها را هدف قرار دهیم

    •••••  یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ — ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۶۳   

 

به گزارش نورنیوز، گفتگوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سیزدهمین سالروز جنگ سال ۲۰۰۶ به صورت زنده با شبکه المنار گفتگو کرده است.

سید حسن نصرالله در این گفتگو تأکید کرد: این قدرت بازدارنده گسترده مقاومت است که موجب شده است دشمن صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ تاکنون تجاوزی را علیه لبنان صورت ندهد. من این مناسبت بزرگ و پیروزی بزرگ را تبریک می گویم.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: لبنانی ها از سال ۲۰۰۶ تاکنون در امنیتی زندگی می کنند که خود با وحدتشان آن را محقق ساختند. امروز به ضرس قاطع می توانم بگویم که مقاومت بیش از هر زمان دیگری قدرتمند است.

صهیونیستها میلیون ها بار بیشتر از گذشته روی مقاومت حساب می کنند

سید حسن نصرالله یادآور شد: اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۰۶ قدرت هجومی ما محدود بود اما امروز قدرت هجومی در عرصه برخورداری از نیروهای مسلح زبنده و سلاح های پیشرفته، گسترش یافته است. امروز صهیونیستها میلیون ها بار بیشتر از گذشته روی مقاومت حساب می کنند.

وی تأکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که اعتماد نیروهای اشغالگر صهیونیست به فرماندهانشان از یک طرف و اعتماد فرماندهان نظامی آنها به سران سیاسی شان از طرفی دیگر، از بین رفته است.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: در جنگ ۲۰۰۶ میدان نبرد به زمین دشمن منتقل شد و امروز شاهد آن هستیم که مقاومت در هدف قرار دادن اهداف داخلی رژیم صهیونیستی، از هر زمان دیگر قدرتمندتر است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: امروز می بینیم که خودِ صهیونیستها معترف هستند و اذعان می کنند که قدرت و هیبت نیروی زمینی آنها از بین رفته است. بحران «فقدان اعتماد به نفس» در نزد دشمن به ویژه پس از متحمل شدن شکست سنگین در غزه، بیش از پیش تشدید شد.

اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است

نصرالله اظهار داشت: من به این مسأله باور دارم که اسرائیل از خانه عنکوب سست تر است و برای این اعتقاد و باور نیز دلایل علمی دارم.به عنوان نمونه، ما می توانیم با موشک های خود مراکز حساس رژیم صهیونیستی و نیروگاه های هسته ای آن را که در ساحل مرزی واقع شده اند، تا عمق ۲۰ کیلومتری هدف قرار دهیم. آیا اسرائیل تاب و توان تحمل چنین ضربه ای را دارد؟

وی گفت: امروز می بینیم که خودِ صهیونیستها اذعان دارند که اگر مخازن آمونیاک آنها در حیفا هدف قرار گیرد، خسارت های وارده به این رژیم به شدت بالا خواهد بود. درست به دلیل قدرت بالای مقاومت برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی صهیونیستی است که این رژیم از حمله نظامی به لبنان اجتناب می کند. اسرائیل از مقاومت لبنان می ترسد.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: مقاومت قادر است با هدف قرار دادن مناطقی که در تیررس موشک هایش قرار دارد، اسرائیل را به عصر حجر باز گرداند. بدون هیچ شک و تردیدی جنگ آینده به مراتب بزرگتر از جنگ سال ۲۰۰۶ خواهد بود و اسرائیل را در معرض نابودی قرار خواهد داد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: رژیم صهیونیستی امروز از هرگونه جنگ علیه لبنان به عقب رانده شده است. گفتند که موشک‌های دقیق ممنوع است و امروز دارای موشک‌های دقیق هستیم. جنگ اسرائیل را به دلیل بازدارندگی بعید می‌دانم. آنها می‌دانند که جنگ با لبنان و هرگونه جنگ جدید پیامدهای بسیار بزرگتری از جنگ سال ۲۰۰۶ برای آنها به همراه خواهد داشت. در هر گونه جنگ آتی، پیروزی بزرگ از آن مقاومت است. وی سپس به جمله‌ای از السید الحوثی اشاره کرد که خطاب به بن سلمان گفته بود اگر تو همه چیز در مقابل ملت مجاهد یمن در اختیار داری، بدان که خدا با ملت یمن است نه تو.

معامله قرن با شکست مواجه می شود

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله معامله قرن نیز اشاره کرد و گفت: من ایمان دارم که معامله قرن با شکست مواجه می شود. علت این شکست هم، قدس اشغالی است. در واقع، دشمن صهیونیستی با به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تیر خلاص را به معامله قرن شلیک کرد.

وی تأکید کرد: می توان گفت که وحدت مواضع احزاب و جریان ها و گروه های فلسطینی از یک سوی و مقاومت جمهوری اسلامی ایران از عوامل اصلی و اساسی شکست معامله قرن است. در همین حال، شهدایی که در سوریه جان خود را فدا کردند و پیروزی هایی که در عراق محقق شدند، جملگی از عوامل شکست معامله قرن هستند.

پیروزی های مقاومت در یمن از نشانه های شکست معامله قرن است

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: پیروزی های محور مقاومت در یمن نیز از جمله دیگر نشانه های شکست معامله قرن است. عدم وجود یک کشور عربی قوی که بتواند معامله قرن را به دوش بکشد، خود نیز عامل دیگری بر عدم اجرایی شدن این طرح شوم است.

وی تأکید کرد: آشفتگی های موجود در صفوف صهیونیست ها، فسادهای نتانیاهو و بحران فقدان رهبری در رژیم صهیونیستی نیز جملگی از علل و عواملی هستند که نشان می دهند معامله قرن راه به جایی نخواهد برد.

سید حسن نصرالله درباره موضوع اسکان فلسطینی‌ها در کشورهای دیگر نیز گفت: نه ترامپ و نه کوشنر در این زمینه اراده‌ای ندارند. این موضوع به خواست دولت و کشور میزبان و خواست خود فلسطینی‌ها مربوط است. به طور مثال، فلسطینی‌هایی که در لبنان حضور دارند هرگونه چشم پوشی از سرزمین‌هایشان و اسکان در لبنان را رد می‌کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد: دولت لبنان اصرار دارد که گفتگوها درباره ترسیم مرزها زیر نظر سازمان ملل صورت بگیرد و آمریکا نیز در این زمینه کمک کند اما اسرائیلی‌ها نمی‌خواهند که سازمان ملل در این زمینه به ایفای نقش بپردازد و خواستار فقط حضور آمریکا هستند. جای هیچ شکی وجود ندارد که اگر واشنگتن در بحث ترسیم مرزها حضور داشته باشد، تمام توان خود را برای تأمین منافع رژیم صهیونیستی و کمک به این رژیم به کار خواهد بست. 

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص حضور حزب الله لبنان در سوریه گفت: طرفی که ما با آن در سوریه هماهنگی می‌کنیم فرماندهی نظامی سوریه است و نه روسیه. گمان نمی‌کنم که در سوریه چیزی به نام بازگشت به عقب وجود داشته باشد. امروز تنها مسأله ادلب و شرق فرات باقی مانده است.

وی تأکید کرد: به ضرس قاطع می گویم که ما هیچیک از مناطق سوریه که در آنجا مستقر بودیم را به طور کامل ترک نکرده ایم. در همان مناطقی که بودیم، همچنان مستقر هستیم. کاهش تعداد نفرات حزب الله در سوریه هیچ ربطی به تحریم‌های آمریکا ندارد و اکنون نیز حاضریم با تعداد نفرات فراوان به سوریه بازگردیم.

نصرالله یادآور شد: در حال حاضر شاهد نوعی همگرایی و هماهنگی گسترده و فشرده میان ایران و روسیه در صحنه سوریه هستیم و این هماهنگی‌ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. تاکنون هیچ برخوردی میان ایران و روسیه در سوریه اتفاق نیفتاده است. دیدگاه‌های ایران و روسیه در سوریه بسیار به یکدیگر نزدیک است.

دبیرکل حزب الله لبنان به تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه نیز اشاره کرد و گفت: ماحصل تجاوز نظامی اخیر اسرائیل به سوریه تقریباً هیچ بوده است. نتانیاهو با بمباران سوریه سیاست «لبه پرتگاه» را در پیش گرفته است اما من به او می گویم که ایران از سوریه خارج نخواهد شد.

در همین ارتباط، سید حسن نصرالله ادامه داد: در حال حاضر سوری‌ها مشغول آموزش دیدن برای استفاده از سامانه اس ۳۰۰ هستند و زمانی که به طور کامل آماده شوند، وضعیت بسیار متفاوت از گذشته خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین در خصوص تهدیدات ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: در وهله اول معتقدم که آمریکا به اتخاذ گزینه نظامی علیه تهران روی نخواهد آورد چراکه مقامات واشنگتن به خوبی می‌دانند که این جنگ، هزینه بَر خواهد بود. از طرفی، این فرضیه نیز که ایران آغازگر جنگ خواهد بود، کاملاً منتفی است.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: پس از ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط ایران، تهران از طریق کشور ثالث پیامی را برای واشنگتن ارسال کرده و در آن پیام به مقامات آمریکایی هشدار داد که در صورت حمله به ایران، مواضع ایالات متحده آمریکا بمباران خواهد شد. این پیام به فاصله کمی از اتخاذ تصمیم ترامپ به دست آمریکایی ها رسید و موجب شد وی هرگونه واکنش به ساقط شدن پهپاد را متوقف سازد.

وی همچنین ادامه داد: در خصوص مسأله مذاکرات میان ایران و آمریکا نیز باید بگویم که مسئولان و مقامات مختلف ایرانی بارها اعلام کرده اند که حاضر نیستند به صورت مستقیم با واشنگتن مذاکره کنند. اگر کسی در این زمینه روی تحریم های واشنگتن علیه تهران حساب باز کرده است پس باید به او بگویم که ایران به زانو درنخواهد آمد و این تحریم ها، تهران را به سمت تقویت تولید داخلی‌شان سوق می دهد. 


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   محفل پیشکسوتان          
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر