-->

سقوط عدن به دست جدایی‌طلبان مورد حمایت امارات

    •••••  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۸۴   

 

” کاخ ریاست جمهوری یمن موسوم به «المعاشیق» سابق و «الیمامه» کنونی به تصرف جدایی‌طلبان جنوب یمن [تحت حمایت امارات] درآمده است.
بر اساس این گزارش مقر اصلی دولت منصور هادی در عدن سقوط کرده است”.
?جدایی‌طلبان یمنی که خواستار تفکیک جنوب این کشورند توانسته‌اند کنترل پایگاه های نظامی و کاخ ریاست جمهوری در عدن را به دست بگیرند و نیروهای دولت عبد ربه منصور هادی را که مورد حمایت سازمان ملل متحد و ائتلاف عربستان است از این شهر عقب برانند
?دولت هادی این عملیات را “کودتا” خوانده است.
این اقدام که رو نمایی از شکاف جدی میان امارات عربی متحده و عربستان سعودی در بحران یمن است،شکست قابل ملاحظه ای برای عربستان سعودی به حساب می اید.
نیروهایی که مقر حکومت منصور هادی را تصرف کرده اند مورد حمایت امارات متحده عربی هم هستند و به دنبال تشکیل کشوری مستقلی تحت عنوان یمن جنوبی‌اند.
تحولات اخیر دریمن که به طور قطع شکاف درونی شورای همکاری خلیج فارس را تشدید خواهد کرد نشان داد که بحران یمن راه حل نظامی نداشته و یمنی ها نمی توانند برای ایجاد ثبات پایدار در کشورشان بر روی حکومتهای ضعیف، وابسته و شکننده مانند دولت منصور هادی حساب باز کنند.
شکست دولتی که حتی حاضر به حفظ مقر حکومت خود نیست نشان داد که نیرویی قدرتمند چون انصارالله که مدافع یکپارچگی سرزمین ومشارکت دیدگاههای مختلف در دولت اینده یمن است می تواند به عنوان لنگر ثبات و درامش در این کشور جنگ زده نقش محوری را بر عهد بگیرد.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   محفل پیشکسوتان          
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر