-->

۹۰۰ هزار نفر از یادمان‌های غرب و شمال غرب بازدید کردند

    •••••  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۸۳   

 

سردار یعقوب سلیمانی ظهر سه شنبه در نشست خبری راهیان نور غرب و شمالغرب کشور افزود: راهیان نور به طول سال تسری پیدا کرده است و در هفت استان کشور عملیاتی شد.

وی با بیان این که سال گذشته بیش از ۷ میلیون نفر از مناطق عملیاتی و یادمان ها بازدید داشتند ادامه داد: هر سال از جهت کمی و کیفی با توجه به تاثیرگذاری که راهیان نور دارد شاهد تعالی و رشد آن هستیم. در جنوب زیرساخت ها خوب است و امسال توجه و اهتمام جدی تری در غرب و شمال غرب کشور شد و بر این اساس کارویژه هایی را در نظر گرفته ایم.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با بیان این که محور تعالی راهیان نور فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تدابیر مسوولین و دست اندرکارانی که در راهیان نور نقش آفرینی دارند گفت: اکثریت مخاطبین ما در راهیان نور جوانان و نوجوانان هستند.

وی به برنامه ای تحت عنوان فصل رویش اشاره کرد و گفت: در واقع این برنامه برای حضور دانش آموز اهل تسنن است که تاکنون برای حدود ۶ هزار نفر برنامه ریزی شده است که در کنار شهدای گمنام در منطقه عملیاتی والفجر ۹ در زریوار شهر مریوان در حال اجرا است.

سردار سلیمانی در ادامه به حضور دانشجویان در مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب اشاره کرد و گفت: امسال کارهای ویژه ای برای حضور نخبگان و دانشجویان دیده شده  است که تاکنون آمار نشان می دهد بیش از ۴ هزار نفر دانشجویان از مناطق عملیاتی بازدید کردند که این روند البته ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده نزدیک به ۲۰۰ نفر از اساتید حوزه های علمیه قم برای بازدید به در مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب اعزام شده اند.

سردار سلیمانی با اشاره به فرمایش رهبری در مورد کردستان که فرمودند سرزمین مجاهدت‌های خاموش است گفت: یکی از بسترهایی که می توان در واقع مجاهدت ها را در قله های کردستان نشان داد بستر آن راهیان نور است در واقع توسعه دامنه تاثیرگذار دفاع مقدس بستر آن در راهیان نور است.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج و سپاه درباره برنامه های راهیان نور برای حضور اتباع خارجی گفت: سال گذشته بیش از ۲۸۰۰ نفر زایر غیرایرانی داشتیم که از مناطق عملیاتی جنوب و تعداد محدودی از شمال و شمال غرب کشور بازدید کردند بنابراین امسال بدنبال آن هستم که حضور زایران غیرایرانی نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.

وی افزود: در چند هفته گذشته تعدادی زایر غیرایرانی از مناطق عملیاتی شمال و شمال غرب بازدید داشتند. امیدواریم که جمع دیگری را با توجه به هدفگذاری که شده است و مسیرهای تشرف سیر نخبگانی که با هماهنگی قرار گاه تعریف شده در کردستان و شمال غرب کشور شاهد افزایش زایرین غیرایرانی و خارجی باشیم.

سردار سلیمانی با بیان این که از ابتدای امسال در غرب و شمال غرب کشور نزدیک به ۹۰۰ هزار نفر بازدید از یادمان ها داشتیم گفت: این بازدید نسبت به  سال گذشته درصدی افزایش نشان می دهد.

وی در ادامه گفت: یکی از برنامه هایی که مورد توجه است تامین امنیت و ایمنی سفر در مسیرهای منتهی به یادمان ها و محل های اسکان است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور افزود: کسانی که با خوردوهای شخصی می خواهد از مناطق عملیاتی بازدید کنند می توانند درسامانه ای که در ستاد راهیان نور راه اندازی شده ثبت نام کنند که دیگر دغدغه اسکان و امنیت نداشته باشند چراک ه امسال کارهای جدیدی در این خصوص صورت گرفته است.

وی در مورد راهیان نور دریایی هم گفت: هماهنگی لازم صورت گرفته است و فرمانده قرارگاه راهیان نور خلیج فارس دریاردار سردار تنگسیری اعلام آمادگی کرده اند.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   محفل پیشکسوتان          
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر