-->

ایران براساس آرمان‌ها و ارزش‌های خود تصمیم می‌گیرد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۹   

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین "محمود علوی" روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای شهریورماه که در بنیاد فرهنگی رفاه تهران، برگزار شد افزود: قدرت و هیمنه دفاعی یک کشور با توان دفاعی آن گره خورده است و هر کشوری که قدرت دفاعی فائق تری داشته باشد به عنوان یک حاکمیت دارای قدرت سیاسی مطرح می شود.

وی ادامه داد: امروز همه دنیا متوجه شده اند که جمهوری اسلامی بر اساس آرمان ها و ارزش های خود تصمیم می گیرد و ایران تنها کشوری است که قدرت و اراده سیاسی خود را اعمال می کند،  در حالی است که بسیاری از کشورها توان دفاعی و اما به لحاظ اعمال اراده سیاسی در حد و توان ایران نیستند.

وزیر اطلاعات گفت: این برکت را ما از اسلام و قرآن و اهل بیت داریم و قرآن هیچ مساله ای که زمینه سلطه کافر بر مسلمان فراهم کند در آموزه های خود قرار نداده است. اسلام چنان پیروان خود را می سازد که برابر کافران و طاغوتیان می ایستند و حتی اگر به قیمت جانشان تمام شود برابر طاغوت و استکبار می ایستند و مقاومت می کنند.

علوی یادآور شد: امام حسین (ع) در دو کلمه راهبرد خود را اعلام کرد و آن "مرگ آری و پستی هرگز" و این برای مقاومت برابر استکبار کافی است تا برابر ظلم بایستد و به مرگ با عزت بیندیشد.

وی اضافه کرد: وقتی ملتی از مرگ بترسد و زورگوها از مرگ او را بترسانند و تهدیدش کنند و ملتی که به فکر راحتی باشد راحت برابر اراده کسانی که او را تهدید می کند تسلیم می شود اسلام در برابر چنین زندگی خط بطلان می کشد.

وزیر اطلاعات گفت: اسلام می گوید برای دفاع از امت واحده، شرافت و عزت خود به استقبال از مرگ بروید. وقتی ملتی از مرگ ترسید برابر اراده دیکتاتورها و مستکبرها سر تسلیم فرود می آورد، اما اسلام اعلام می کند که مرگ پایان موجودیت شما نیست و آغاز انتقال شماست. بهترین مرکب برای ورود به سرای آخرت شهادت در راه خداست از همین رو ائمه و اهل بیت (ع)   برابر مرگ خم به ابرو نمی آوردند.

علوی تاکید کرد: مگر امام خمینی (ره)، شهید قدوسی، شهید رجایی و شهید بهشتی را تهدید به مرگ نمی کردند اما چون فرهنگشان این بود خم به ابرو نمی آوردند.

وی با بیان این که نباید به فکر چهار روز بیشتر نفس کشیدن در این دنیا بود، گفت: اسلام این را به ما آموخته که یا بابد با عزت و شرف در این دنیا زندگی کرد یا مرگ را به آن ترجیح داد. اینکه رهبری فرمودند که گرامیداشت یاد شهدا از خود شهادت کمتر نیست همین است.

وزیر اطلاعات افزود: ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم اما اگر فرهنگ شهادت فراموش شود اثر گذار نیست،  زمانی اثر گذار است که ما هم مانند آنان از مرگ نترسیم و فقط زندگی را در شرایطی بپذیریم که توام با عزت باشد.

علوی با یادآوری این مطلب که زورگوها اینگونه اند که ایمان آوردن انسان ها را هم منوط به اجازه خود می دانند، گفت: نگاه و فرهنگ ایمانی که شکل گرفت فرد، مرگ با عزت را به زندگی ترجیح می دهد و این فرهنگ شهادت است.
وزیر اطلاعات افزود: امروز چه شده است که اگر اسرائیل به خود اجازه بدهد به سوریه، مصر یا عمان حمله کند اما جرات حمله به لبنانی را ندارد که زمانی دائم مورد تعدی و تهاجم بود، چون دیگر ملت لبنان با اتکای به ایمانی که کسب کرده از مرگ نمی ترسد کاری که امروز جمهوری اسلامی انجام می دهد.
علوی ادامه داد: امروز ایران با مواضع حکیمانه رهبری در جایی قرار گرفته که اراده خود را بر هر کسی که بخواهد تحمیل می کند و این ثمره و برکت خون شهدا است.


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   محفل پیشکسوتان          
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  ایمیل:
(در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)  

     نظر :    
 
 
 

    

رویدادهای اخیر